Gjestetalere på Lederkonferansen 2022
Til Lederkonferansen kommer det flere dyktige ledere og forkynnere. Vi ser frem til å lytte til deres erfaringer, visdom og innsikt i Bibelen. Under kan du lese mer om hver enkelt av dem og deres tjeneste.
Mário Buto, pastor i Hillsong Portugal
Pastor Mário Buto blir et nytt bekjentskap for Norge på årets LK. Han er pastor i Hillsong Portugal, en kirke med base i Lisboa, i tillegg til ni andre lokasjoner rundt omkring i landet.
Vi har lenge ønsket å ha pastor Mário som gjest i OKS. I år er det endelig riktig anledning, og vi tror dette er en mann Norge kommer til å bli veldig glade i.
Albert Ndayizeye, pastor i Sion Molde
Pastor Albert Ndayizeye fra Burundi er den første afrikaneren som har blitt hovedpastor i en tradisjonell norsk pinsemenighet.
Historien om pastor Albert og hans lederskap i Sion, Molde er en historie om kirkevekst, mirakler, et nytt bygg på 2300 kvadratmeter og bevis på at det er mulig i Norge å bygge kirke på tvers av kulturelle skillelinjer.
Rune Edvardsen, leder for Troens Bevis Verdensevangelisering
Rune Edvardsen, leder for Troens Bevis, har gjestet LK hvert år siden 2017 og vi tror det hadde blitt protesttog fra våre ungdommer om ikke Rune hadde blitt invitert til LK22.
Rune bringer alltid perspektiver som er helt essensielle for enhver lokal kirke å bære med seg i sin visjon.
Norunn Inzunza, pastor for OKS i Mexico.
Norunn Inzunza er pastor for OKS sine avdelinger i Mexico, sammen med sin ektemann Miguel.
Midt i et område preget av sterk tradisjonell katolisisme, samt utallige utfordringer med organisert kriminalitet, har de bygget en sterk menighetsplantende kirke der stadig nye mennesker kommer til tro.